Month: м.г

8-5.jpg
Тајната за густа, јака и сјајна коса не е во скапите шампони или третмани – се е во вашата исхрана. Јадењето на најразлични здрави производи ќе ви помогне да имате коса каква што отсекогаш сте посакувале. Дополнете ја исхраната со овие  нутриенти и имајте ја најздравата коса. Железо и цинк Според дерматолозите, железото и цинкот им […]

7-5.jpg
Во новата сезона доволно е тешко да смислиш што да носиш утре, а да не зборуваме за тоа да го доведеш стилот до совршенство. Во срцето на есенската сезона клучно место имаат есенските палта, кои веројатно веќе се во вашиот плакар, и им треба мало освежување. Погледнете како да ги носите преодните палта и да […]

6-6.jpg
Ви пренесуваме брз и едноставен рецепт за вкусно пециво кое е идеално за сите кои немаат време. Тестото за ова пециво кое е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. Состојки: 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер […]

5-8.jpg
Сексапилот нема век на траење, а секој човек во себе има одредена доза која повеќе или помалку е изразена. Хороскопот ги класифицира следните три знаци како најпривлечни. Шкорпија Ако некогаш сте запознале Шкорпија, знаете дека има неодолива моќ на привлечност. Мистеријата со која се опкружени никого не остава рамнодушен, а најдобро од се`, тие се […]

4-9.jpg
Сакате секси рамен стомак? Ве советуваме за почеток да бидете одлучни во вежбањето. Размислете за начинот на живот кој го водите. Она што може да ви помогне се седум не така тешки вежби кои можете да ги правите дома. Важно е да ги следите упатствата на девојката во видеото:

trgnal-da-ja-zadavi-so-kaish-od.jpg
Иако нашата планета е едно навистина прекрасно место, за жал како и во сè во животот, постои и онаа другата, лоша страна на приказната… Речиси на секој агол може да ви се случи нешто лошо, а најдобро е да бидете подготвени за такви ситуации. Во следното видео Ник Дросос ќе ви прикаже што треба да […]

nikoj-ne-mozhe-da-go-objasni-ova.jpg
Еден Јапонец ги шокира корисниците на социјалните мрежи кога објави видео во кое се гледа како еден човек ги покажува своите неверојатни способности. Исаму Фелипе Нагано (22), во делот за пушачи на еден шопинг центар во Јапонија, снимил неименуван тип кој покажал неверојатни трикови. „Без никаков сомнеж можам да ви потврдам дека ’магичниот човек’ успеа […]

kako-da-prepoznaete-dali-nekoj-e.jpg
Доколку барате човек кој е нарцис, само прашајте го. Според видео продуцирано од New York Magazine, потребно ви е само едно прашање да дознаете кој од вашите пријатели е навистина заљубен во себе. Едноставно прашајте ги отворено: „Колку се согласуваш или не се согласуваш со оваа изјава: Јас сум нарцис“. Изгледа дека ова прашање се […]

2-9.jpg
Едно истражување направено од британски научници од универзитетот во Ридинг покажува дека шампањот е добар и за мозокот и за срцето, пренесуваат локалните медиуми. Шампањот содржи полифенол, органски молекули кои ги шират крвните садови, но и кои делуваат и како антиоксиданси, односно субстанци кои ги штитат ќелиите на нашиот организам од оксидациското дејство на слободните […]

1-10.jpg
Овие новости ни доаѓаат од прашумата во Бразил, каде има луѓе кои трчаат маратон таму. Тоа е сигурно многу тешко. Маратонот е 254 километри долг, а луѓето кои се натпреваруваат мораат да трчаат, пешачат и да преминуваат мочуришта. 50 луѓе учествуваат во овој маратон, но само 31 го завршуваат.

0000-copy-copy.png
Замислете дека патувате на рамен автопат, а потоа сте во искушение да свртите на едно мало, прашнаво исклучување кои води на нерамен терен, каде што изненадувачка убавина и пејсажи кои те оставаат без здив ја дефинираат трасата. Гвинеја е токму тоа исклучување – тоа е земја благословена со прекрасни предели; од планинската рамнина Fouta Djalon […]

10-2.jpg
Потребно: 100 грама Пилешко 100 грама Моркови 100 грама Карфиол 100 грама Грашок   Подготовка: Сè заедно се вари. Се сецка месото и се помешува со предходно пасираниот зеленчук, кој малку се засолува. Потребната густина се добива со долевање од водата во кој се варело месото и зеленчукот.  

9-3.jpg
Постојано се шират страшни гласини дека мажите се себични во кревет и дека ги интересира само своето задоволство. Ок, признавам дека ниеден маж нема да одбие орален секс од жената која ја обожава. Мислааам оралниот секс е едно од најголемите откртија на сите времиња-поголемо и од откривањето на Америка. Сепак, јас не се согласувам со […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris