Month: м.г

8-4.jpg
Оние кои имаат мали и тенки усни посакуваат да имаат пополни, сочни усни. Па, еве еден одличен трик како лесно да дојдете до полни усни во три чекори. Земете две нијанси на бои по избор на молив за усни (може и кармин, но моливот е попрецизен). Почнете прво по краевите на усните, па пополнете ги […]

4-8.jpg
Сите знаеме дека Мараја Кери се однесува како дива и постојано потенцира дека живее на висока нога. Сепак, ваквото расипничко однесување му дојде преку глава на нејзиниот свршеник Џејмс Пакер, кој ја откачи зошто многу троши. Пакер, можеби е милијардер, но и покрај тоа не планира да фрла милиони на каприциозната Мараја. -Џејмс беше мошне […]

5-7.jpg
Глуми жртва или пак целосно го промени имиџот? Ким Кардашијан конечно се појави во јавноста, по три недели поминати во изолацијата поради шокот што го преживеа за време на грабежот во Париз. Реалити ѕвездата беше фотографирана во придружба на својот пријател Џонатан додека купува сладолед. Сепак, овој пат изостанаа вообичаениот гламур и надмениот став. Ким […]

3-9.jpg
Во Британија, милиони фунти се трошат на одблокирање на цевки затоа што се фрлаат влажни марамчиња во тоалетот. Компаниите за вода во Британија повикуваат компаниите за влажни марамчиња да престанат да ги рекламираат како безбедни за фрлање во тоалет – иако трговските асоцијации кои ги претставуваат производителите велат дека марамчињата не се причинител за затнувањата.

2-8.jpg
Разговорот со блиска личност може да делува лековито на бесот, додека за долгорочно отстранување на гневната реакција поради извесни ситуациии и зборови, најдобро помагаат здравите животни навики. Најпознат начин за контрола и елиминација на бесот е да се диши длабоко и да се брои до десет. Доколку овој едноставен пристап не помага во намалувањето и […]

1-9.jpg
Храна што ја зголемува енергичноста Ве фаќа замор на средина на денот? Еве што треба да јадете и пиете. Се чувствувате млитаво, уморно и ништо не ви се прави? Чувствувате замор на работното место? Не треба да посегнувате по енергетски пијалоци. Пробајте некои од овие намирници и сигурно ќе ве преплави енергија. Спанаќ Дали постои […]

9-2.jpg
СОСТОЈКИ: 2 јајца 50 грама сланина 100 грама кашкавал свеж магдонос зачини по вкус НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Сланината ситно ја сецкаме на коцки. За овој рецепт употребивме Пекабеско сланина Кашкавалот ситно го сецкаме или го рендаме на покрупната страна од рендето Јајцата ги матиме во посебен сад, ги посолуваме и додаваме бибер по желба На […]

8-3.jpg
СОСТОЈКИ ЗА КОРА: 6 јајца 200 гр шеќер 4 лажици какао 5 лажици мелени ореви 2 лажици брашно СОСТОЈКИ ЗА ФИЛ: останатиот прелив за кората (млеко + шеќер) 150 гр мелени ореви 125 гр маргарин изрендано чоколадо НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Разматете ги белките, па додајте шеќер мешајќи постепено. Потоа во смесата додајте жолчки и матете […]

7-4.jpg
Кога ТИЕ мислите на предигра, тогаш најверојатно мислат на орален секс! И тоа е сосема нормално, бидејќи не се единствените што размислуваат така. Некои мажи едноставно не можат да замислат секс во кој неговата девојка или животна сопатничка нема да му го пружи тоа задоволство. Но, постои една ситница поради која повеќето жени, кога мажот […]

6-5.jpg
Најпознатата тинејџерка во регионот на страните на познат светски магазин. Анастасија Ражнатовиќ се појави во ноемвриското издание на магазинот „Gladys“. Таа пред неколку дена ги објави фотографиите од снимањето на едиторијалот, а покрај фотографиите во магазинот има и едно кратко интервју со неа. Анастасија која за многу брзо време стана позната во регионот, во интервјуто […]

5-6.jpg
Задната ложа и задникот се најкритичните делови кога станува збор за вежбањето, но оваа вежба ќе ви помогне да го надминете овој проблем. Вежбата дава брзи и видливи резултати, така што ви препорачуваме што побргу да почнете да ја правите, особено ако веќе одите во теретана. Сигурно досега веќе сте слушнале дека постојат вежби кои […]

4-7.jpg
Време е полека да се привикнуваме на постудените денови, но и летните обувки да ги замениме со “потопли” модели. Освен длабоки ниски чевли на врзување, оваа сезона се модерни и ниски чизмички со полна четвртаста пета, од природна или вештачка кожа. Удобни се и елегантни, одговараат на дамите од сите генерации и што е уште […]

3-8.jpg
Имате проблеми со концентрацијата? Веднаш одете во кујната по овој зачин! Ако ви паѓа концентрацијата, а морате да бидете во топ форма и да се посветите на учење или некоја друга активност што бара концентрација, знајте дека имате природно и брзо решение во кујната. Прескокнете го трагањето по фрижидерот и одете во делот од кујната […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi