Month: м.г

8-21.jpg
Поп-пејачката Наташа Беквалац откри во какви односи е со бившиот сопруг и татко на нејзината ќерка Хана, Данило Икодиновиќ… Имено, Наташа сега ужива во брачниот живот со Љуба Јовановиќ, а поради ќерката што ја доби со бившиот ватерполист, настојува да биде во коректни односи со бившиот. „Никогаш не постоела нетрпеливост, па јас имам ќерка со […]

7-18.jpg
По веста дека популарниот холивудски актер Бред Пит има нова љубов, по бурниот развод со Анџелина Џоли, кој се’ уште е во тек, американските таблоиди почнаа да „копаат“ за да го откријат нејзиниот идентитет. Изгледа дека потрагата заврши… „Кејт Хадсон е мистериозната девојка на Бред. Последниве недели тие станаа многу блиски и неколку пати се видени […]

6-18.jpg
Методите на чистење на лицето со масло во последно време сè повеќе го привлекува вниманието на јавноста. Иако маслото може да биде причина и за масна кожа, во повеќето случаи тоа сепак дејствува смирувачки и хидрирачки. Бадемово масло – природен навлажнувач Бадемовото масло е одличен освежувач на сувата кожа. Брзо се апсорбира и го спречува губењето […]

5-18.jpg
Сексот за време на овие денови може да ви донесе многу уживање. Не само што ќе ги ублажите непријатните грчења, туку и сексот ќе ви биде поголемо задоволство, а оргазмот ќе биде посилен. Меѓутоа, без оглед на сите позитивни страни, расположението може да ви го расипе фактот што на вашиот партнер може да не му […]

4-19.jpg
Златна мешавина – мешавина од мед и куркума! Оваа смеса која можете да ја направите сами се вика златна мешавина и тоа не само поради бојата, туку и поради големите позитивни ефекти врз здравјето на луѓето. Куркумата и медот имаат силни противзапалителни и антиканцерогени својства. Тие уништуваат многу врсти на бактерии кои предизвикуваат различни болести […]

3-20.jpg
Во ова кратко видео на идеален начин се прикажани многу ефикасни вежби кои ќе го раздвижат вашето тело и ќе го подобрат неговиот тонус за многу кратко време. Овие вежби ќе ви помогнат да ја зголемите мускулната маса и да ги стопите масните наслаги употребувајќи ги сите групи на мускули. Ако ги изведувате вежбите со […]

2-20.jpg
Кога треба на брзина да се подготвите, а немате време за пребирање тогаш белата кошула е вистинскиот избор. Затоа би било убаво да имате барем три бели кошули во својот плакар. Белата кошула е класично парче кое никогаш не излегува до мода. Нејзината предност е што можете да ја носите од утро до вечер. Во […]

1-30.jpg
Хороскопот навистина ни открива многубројни факти како на пример нештата кои навистина ги сакаме така и оние кои не сакаме да ги знаеме. Но сепак хороскопот е тука да ни ги открие тајните на ѕвездите кои “управуваат“ со знаци под кои сме родени. Верувале или не, хороскопот може да ја открие и должината на нашиот […]

eve-kako-se-pravi-tekila.jpg
Текилата е мексикански национален бренд, а нејзините корени датираат од далечната 1530 година. Текилата се прави од сина агава која, интересно, спаѓа во категоријата лилјани. На агавата потребни и се 8 до 12 години да созрее по што нејзиното „срце“, наречено пина – се вади. Пината е тешка околу 50 кг и од неа може […]

snimka-koja-predizvika-pozhar-na.jpg
Постои нешто привлечно во набљудувањето на огнот, но сè додека работите не излезе од контрола. Едно чкорче гори за од прилика шест секунди, но 90.000 чкорчиња можат да направат огнен ѕид. Звучи неверојатно, зар не? https://www.youtube.com/watch?v=vee61VS0YcA Но повторно можете повеќе, еве како изгледа кога на сличен начин ќе запалите 10.000 прскалки!

ona-shto-ovaa-zhena-go-napravi-n.jpg
Сите би требало да го знаат ова – бензинот е лесно запалив и експлозивен, и никако не би смееле да си играте со запалка на бензинска пумпа! Оваа жена, очигледно не го знаела тоа, па направила глупост! Погледнете:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris