Month: м.г

10-10.jpg
За потребите на рекламната кампања на колекцијата на Каније Вест, Yezzy Season 3, за магазинот O32c, сопругата на контроверзниот рапет-дизајнер, Ким Кардашијан и нејзината помлада сестра Клои Кардашијан, облечени во парчиња од колекцијата, позираат со голи задници и во транспарентни боди-корсети, под кои им ѕиркаат брадавиците… На овој начин, Каније успеа да го сврти вниманието на јавноста […]

9-13.jpg
Џенифер Лопез се прошета со синот Макс низ улиците на Мајами. Поп-дивата му подари на својот 8-годишен син коцки „лего“. Лопез изгледаше зачудувачки, со тониран тен и интересна тоалета, пишува „Дејли мејл“. Четириесет и седумгодишната ѕвезда беше со бел комбинезон со длабоко деколте и чанта во иста нијанса. Ја имаше косата врзано во коњско опавче, а […]

8-20.jpg
Луѓето често користат медицински лекови како би ја ублажиле болката, но постојат многу природни лекови против главоболка кои би можеле да ве излечат брзо и едноставно… Ѓумбир Ѓумбирот може да ви помогне во намалување на воспалението на крвните садови во главата, што овозможува олеснување од главоболка. Парчиња ѓумбир додајте во зовриена вода и гответе уште […]

7-17.jpg
Еве како да направите домашен еурокрем… Состојки: 150 мл млеко 200 гр шеќер 2 кесички ванилин шеќер 200 гр маргарин 200 гр млеко во прав 100 гр чоколадо за готвење   Начин на подготовка: Во тава ставете го млекото, додајте шеќер и маргарин и ставете на оган. Кога ќе зоврие гответе уште три минути, а […]

6-17.jpg
Порно актерка знимила неверојатно видео кое ги шокира луѓето. Таа снимила порно кое започнува во авион, а продолжува во воздух кога таа и нејизниот партнер заедно скокаат од авион со падобран. Што е најчудно, видеото заврши и на Јутјуб, каде тие јавно говорат за тоа искуство. Погледнете го видеото:

5-17.jpg
Но, ви претставуваме нешто понинакво – трик со кој се прават совршени машни за подароци. Најдобрата работа е што воопшто не е тешко да ги направите. Во продолжение погледнете како се прават:

4-18.jpg
Минатата седмица, во петок, во 12:54 часот по локално време, сонцето изгреа во Барлоу на Аљаска. Само 36 минути покасно тоа зајде и жителите на ова место нема да го видат повеќе сé до 22 јануари. Меѓутоа, луѓето кои живеат 2.500 километри од Северниот пол се навикнати да ја трпат двомесечната темнина. Жителите на најсеверниот […]

3-19.jpg
Веста дека деколтето замина во историјата, ги вознемири многу припадниците на посилниот пол. Магазинот „Вог“ наведува дека нема причини за грижа бидејќи другото што е во мода – е подеднакво сексипилно. „Готово е со длабокото деколте”, тврди „модната Библија”.Тие наведуваат дека сега акцентот е на рамениците, стомакот и нозете. Посебно на нозете. Тоа го покажаа […]

2-19.jpg
Дерматолозите велат дека жените треба да го фрлаат бричот после пет до седум користења. Бидејќи во него се собираат бактерии, посебно е опасно, ако бричот ви стои блиску до када, или туш, а вие со него ја бричите бикини зоната. Затоа бричот после употреба треба добро да го измиете, да го осушите со хартија и […]

1-29.jpg
Доерти се лекува од рак на градите и не се појави во повторното обединување на екипата на серијата „90210″ на конвенцијата во Чикаго претходниот викенд. Лук Пери кој во серијата е во врска со неа, во сабота на конвенцијата рече дека Доерти имаше голем дел во успехот на серијата. Глумицата од таа серија, Џенет Гарт, […]

11-5.jpg
Додека светот се обидува да ги открие карактеристиките на најпосакуваните дами, вистината можеме само да ја претпоставиме бидејќи дефиницијата постојано се менува. Но без разлика на се, можеме да кажеме дека дамата која ја посакува секој маж ги има следниве особини: 1. Таа не трча по луѓето Оваа дама знае дека трчањето по луѓето е […]

10-9.jpg
Во современите модни трендови, особено во последните неколку сезони, шаловите и наметките од вештачко крзно се повторно во фокусот. Овие елегантни модни детали имаат моќ најобичната комбинација да ја трансформираат во луксузна. Шалот од вештачко крзно можете да го искомбинирате на безброј начини, а слободата на комбинирање оди толку далеку што овој моден детаљ некои […]

9-12.jpg
Во новата биографска драма „Џеки“ за Жаклин Кенеди, Натали Портман совршено ја доловува поранешната прва дама на САД и модна икона, во приказната за нејзиниот живот. Според критиката, младата Портман освен што личи дури и го има акцентот на сопругата на еден од најпознатите американски претседатели Џон Кенеди. Инаку, светската премиера на филмот е најавена […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi