Month: м.г

5-20.jpg
Потребни состојки: 12Јајца 12 лажици ораси 12 лажици презла 200гр Бела Милка чоколада 200гр Црна Милка чоколада 100гр Црно чоколадо за готвење 200гр Мелени лешници 250гр Маргарин 5 лаж. шеќер во прав 2 пати по 250мл. Слатка павлака Вишни, Шеќер, Кисела павлака Зејтин.   Начин на подготовка: Кори: Изматете 6 -белки, 6 – лажици шеќер, […]

4-21.jpg
Повеќето работи од вашиот несесер треба да ги фрлите после некое време, но ви претставуваме неколку трикови кои ќе ви помогнат да им го „продолжите животот“ на вашите омилени производи. Четки: Четките за шминкање се природен извор на бактерии, па затоа е важно да ги чистите најмалку еднаш неделно. Најдобро е да ги измиете со […]

3-22.jpg
Стручњаците анализираа многу типови на жени, но сега дојде ред на најлошите. Оние кои умеат да ви го уништат животот и вербата во љубовта. Препознајте ја таквата жена и спасете се на време. Ова се карактеристиките на жената која може да направи хаос во вашиот живот: Егоцентрична е Единствената личност на светот која нешто и […]

2-22.jpg
Што е поздраво? Кафето или пивото? Кога го избирате својот омилен пијалок добро размислете бидејќи според новото истражување пијалоците многу влијаат на вашите гени. Резултатите покажале дека пивото може да има позитивен ефект на вашата ДНК, а кафето негативен. Како што се испоставило, конзумацијата на кофеин ги скратува теломерите кои се заштитни алки во ДНК […]

1-22.jpg
Ова се главните 10 причини зошто речиси никој не може да ги разбере Рибите: 1. Рибите се 12-от хороскопски знак Фактот дека рибите се последниот хороскопски знак во зодијакот, значи дека се комбинација од сите претходни 11 знаци. Затоа константно се борат со менување на расположението и мислите. 2. Рибите секогаш се во потрага по […]

15-1.jpg
Состојки: 100 гр чајни колачиња 400 гр крем сирење 50 гр кафеав шеќер малку екстракт од ванила 6 лажици карамел сос Начин на подготовка: Искршете ги колачињата на малку покрупни парчиња и поделете ги во четири чаши за послужување. Во сад разматете крем сирење, шеќер и екстракт од ванила, па додајте 4 лажици карамел сос. […]

14-4.jpg
Пилатес е движење за живот, за ведрина на духот и баланс на телото. Тесната врска меѓу здравото и балансирано тело и ведрината на духот можеби најдобро ја опишува Мери Боен, практикантка која долги години се занимава со Пилатес , а за своите искуства пишува на својот веб сајт: „ Додека вежбав, учев и набљудував, забележав […]

13-10.jpg
Компанијата Turing Robotics Industries го најави Turing Monolith Chaconne паметниот телефон, којшто според своите карактеристики може слободно да кажеме дека ќе биде најмоќниот телефон направен до денешен ден. Овој паметен телефон ќе поседува екран со дијагонала од 6.4 инчи којшто ќе обезбедува 4K квалитет на сликата. Ќе поседува и три работни мемории од по 6 […]

12-10.jpg
Зимата не е комплетна ако нема снег, па затоа одењето во некој скијачки ресорт и уживањето на скијачките патеки секогаш звучи како добра идеја. Во прилог следат неколку предлози каде би требало да се упатите 1) Сент Мориц, Швајцарија Најстарото одморалиште за зимските празници во светот е максимално елегантно и ексклузивно. Тука сонцето сјае во […]

11-18.jpg
Aston Martin периодов работи на развој во нова насока, па освен желбата да се натпреварува со останатите брендови, работи и на тоа да биде предводник во полето на врвните перформанси. Пример за тоа е проектот Aston Martin AM-RB 001 за хипер автомобил што го развиваат заедно со Red Bull. Откако тој автомобил ќе се појави […]

10-20.jpg
Барањето за слободен пристап до информации од страна на Либерално-демократската партија во Шкотска покажа дека наставниците, директорите, наставниот персонал за поддршка и персоналот во градинките вработен од страна на советите отсуствувале 477.000 дена поради ментални проблеми во 2013 и 2014 година. Бројките покажуваат пораст од година во година односно 158.639 дена во 2015 и 2016 […]

9-20.jpg
 Поп-пејачка Јелена Карлеуша подготви изненадување за своите обожаватеи на социјалните мрежи. Таа објави фотографија на која речиси е гола, а во преден план е нејзината брадавица. За кратко време фотографијата собра илјадници лајкови, а Карлеуша напиша и коментар под фотката: „Еднаш кога ќе станете бестрашни, повеќе нема да имате ограничувања во животот“, порача ЈК.

8-19.jpg
Тројца кинески војници во снимката се трудат да ја научат песната на српски, а попатно со рацете го покажуваат „најсрпскиот“ поздрав на сите времиња – три кренати прста. Всушност, тие ја пееја песна од Роки Вуловиќ, но на крајот направија мала промена на истата и му се заблагодарија на Аркан. Во продолжение, погледнете ја песната […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris