Еве како се прави текила!

30 ноември, 2016
Еве како се прави текила!

Текилата е мексикански национален бренд, а нејзините корени датираат од далечната 1530 година.

Текилата се прави од сина агава која, интересно, спаѓа во категоријата лилјани. На агавата потребни и се 8 до 12 години да созрее по што нејзиното „срце“, наречено пина – се вади. Пината е тешка околу 50 кг и од неа може да се произведат 12 шишиња текила.

Погледнете како настанува текилата:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi