Ел има 51 година и сѐ уште изгледа совршено

6 јануари, 20160
1

Ел Мекфирсон (51) се уште воодушевува со својот изглед, а сега одучи да ја открие нејзината тајна. Во интервјуто за магазинот “Red” таа раскажа како го одржува своето тело.
ел1“Треба да пиете 3 литри вода на ден и да спиете седум часа преку ноќта, како и да тренирате нешто барем 45 минути на ден. Смејте се многу, правете го она што го сакате и славете ја мудроста. Немојте да донесувате новогодишни одлуки, туку новогодишни решенија”, вели таа.

“Во животот внесете мали промени кои ќе ви станат секојдневие и кои ќе ги помогнат да се чувствувате подобро. И не ги менувајте своите наочари пречесто, сите изгледаме малку подобро кога сме матни. Јас верувам дека убавината доаѓа одвнатре, па е многу важно и здраво да се храните”, заклучува Ел.

Убавицата е активна и на Инстаграм, па често објавува свои фотографии на кои очигледно е дека и на 51 година се уште го заслужува прекарот “The Body” (Тело).
ел2

ел3

ел4

ел5

ел6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş