Нов предизвик кој ќе ви открие дали во себе носите генијалност!

29 февруари, 2016
22

Овојпат станува збор за математичка загатка во која треба да го најдете последниот број кој недостасува.

Иако бројките на самиот старт изгледаат некако збунувачки и неразбирливо поврзани помеѓу себе, генијалните умови за само неколку секунди успеваат да ја откријат шемата кои тие ја следат па мошне лесно да го пронајдат бројот кој недостасува.

Proverete-dali-vo-vas-se-krie-genijalec-01

Ако не успеете да ја решите за неколку секунди не се откажувајте, потрошете макар и неколку минути и дозволете му на мозокот да излезе од границите кои сте ги одредиле. Верувајте на крајот ќе се воодушевите од самите себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi