20 октомври, 2017

Радио

Додека нетрпеливо го очекуваме снегот и кај нас, бисерот на Русија, Москва, ужива во идиличната зимска атмосфера.

Напластените снегулки и новогодишните украси оддаваат чувство на прекрасна зимска сказна како од книгите, зачинета со љубов, слатки животни и маестрални архитектонски зданија.

Погледнете ја магичната бајковита зима во Русија…

Остави коментар

Почетна // патување // ДЕСТИНАЦИИ // Москва – Идилична зимска атмосвера
Горе