25 септември, 2017

Радио

Состојки:

  • 100 гр чајни колачиња
  • 400 гр крем сирење
  • 50 гр кафеав шеќер
  • малку екстракт од ванила
  • 6 лажици карамел сос

Начин на подготовка:

Искршете ги колачињата на малку покрупни парчиња и поделете ги во четири чаши за послужување.

Во сад разматете крем сирење, шеќер и екстракт од ванила, па додајте 4 лажици карамел сос.

Внимателно ставете го филот во чашите преку кексот, а од горе разделете ги преостанатите две лажици карамел сос.

Разладете во фрижидер минимум два часа.

По желба украсете со сечкани ореви или лешници.

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Вкусно и брзо: Чизкејк од карамела во чаша
Горе