Маратон во џунгла

31 октомври, 2016
1

Овие новости ни доаѓаат од прашумата во Бразил, каде има луѓе кои трчаат маратон таму. Тоа е сигурно многу тешко. Маратонот е 254 километри долг, а луѓето кои се натпреваруваат мораат да трчаат, пешачат и да преминуваат мочуришта. 50 луѓе учествуваат во овој маратон, но само 31 го завршуваат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi