20 септември, 2017

Радио

Бред Пит и Марион Котијар се главните ѕвезди во „Allied“. Филмската екипа го објави првиот трејлер за новиот филмски проект, во кој 52-годишниот актер и 40-годишната актерка се шпиони кои се во брак и имаат мала ќеркичка.

„Allied“ е режиран од Оскаровецот Роберт Замекис. Дејството во филмот се одвива во 1942 година за време на Втората светска војна, а раскажува приказна за двајца шпиони кои се вљубуваат за време на мисија во која треба да убијат германски амбасадор, но нивната врска е загрозена од екстремните притисоци на војната.

Пред неколку дена беше објавена и првата официјална фотографија.

Allied

Погледнете фотографии и од снимањето на филмот:

Снимањето на Allied Снимањето на Allied Снимањето на Allied Снимањето на Allied Снимањето на Allied Снимањето на Allied Снимањето на Allied

Филмот ќе започне да се прикажува во киносалите од 23 ноември оваа година.

 

Остави коментар

Почетна // Забава // Музика и Филм // Бред Пит и Марион Котијар заљубени шпиони во трејлерот за „Allied“
Горе