25 септември, 2017

Радио

Во новата биографска драма „Џеки“ за Жаклин Кенеди, Натали Портман совршено ја доловува поранешната прва дама на САД и модна икона, во приказната за нејзиниот живот. Според критиката, младата Портман освен што личи дури и го има акцентот на сопругата на еден од најпознатите американски претседатели Џон Кенеди.

Инаку, светската премиера на филмот е најавена за 2 декември, а сите љубопитни веќе можат да го погледнат трејлерот.

Остави коментар

Почетна // Забава // Музика и Филм // Натали Потрман е Џеки Кенеди
Горе