20 октомври, 2017

Радио

Рајан Гослинг и Ема Стоун се заљубен пар во новиот филм „La La Land“. Првиот трејлер за филмот ни дозволува за момент да погледнеме во нивната магична љубовна романса.

Во филмот, направен под палката на режисерот на „Whiplash“, Гослинг е џез пијанист кој се вљубува во млада актерка во Лос Анџелес.

35-годишниот актер и 27-годишната актерка претходно имаат глумено заедно во филмовите „Crazy, Stupid, Love.“ и „Gangster Squad“.

Постер

Песната „City of Lights“ од филмот е изведена од самиот Гослинг.

Остави коментар

Почетна // Забава // Музика и Филм // Рајан Гослинг и Ема Стоун се заљубен пар во новиот филм „La La Land“
Горе