20 октомври, 2017

Радио

Верувале или не, нема никаква разлика помеѓу секс со некој кој тежи 10 килограми помалку повеќе од вас. Сексот е секс. Тоа е повеќе работа на доверба и самодоверба отколку тежина.

Доколку некој е во кревет со тебе, тогаш смета дека си атрактивна. Сака да те види гола, дури и ако тоа значи дека ќе мора да ги покажеш своите белези и целулит. Можеби не веруваш дека си убава, но тој верува, така што не би требало да ти е непријатно да се соблечеш пред него.

Сепак, гледано реално во техничка смисла, постојат одредени пози кои полничка девојка тешко може да ги изведе. Но не се чувствувајте лошо поради тоа, бидејќи ни слабите девојки не можат да се носат со нив, освен ако не се флексибилни како разни гимнастичарки.

Еве неколку предлог пози за вас доколку имате повеќе килограми од вашиот партнер.

Мисионерска

Доколку вашиот партнер е над тебе во мисионерска поза, а имаш проблем со пронаоѓање на вистинското место, употреби јастуче за подигнување на задникот и грбот додека не дојдете во положба која е погодна за двајцата.

Каубојска

Доколку вие сте над партнерот, не седете исправени извиткувајќи го грбот во лак додека го јавате како што тоа може да се види на филмовите. Наместо тоа наведнете се напред, директно преку неговите гради и фатете се за креветот за да бидете постабилни.

Doggy style

Кога ќе се изморите кажете му на партнерот дека е време тој да ја преземе контролата и променете ја положбата. Пробајте со doggy style, така што најголем дел од неговиот фокус е на твојот задник. Ако креветот не ви е доволно цврст, спуштете се и тоа правете го на земја. Твојот партнер ќе се распамети!

Секс играчки и мастурбација

Нормално не морате да се држите само до овие пози. Можете да мастурбирате еден покрај друг. Не треба посебен куп правила само затоа што носиете голем број. Можеби не можте да ги свиткаш нозете како перек но, тоа може да го надокнадите со страсни бакнежи и валкан разговор.

Сексот не е подобар со слаби или со буцки, бидејќи тежината нема никаква врска. Тоа се зависи од личноста, од својот став.

Остави коментар

Почетна // живот // љубов и секс // Која е разликата меѓу сексот со слаба девојка и сексот со буцка?!
Горе