20 септември, 2017

Радио

Доколку сакате да изгледате луксузно и скапо облечени нема потреба да фрлате богстство за облека туку се што треба да внимавате на тоа каква боја на облека купувате.

Имено, постојат 3 бои со чија помош облеката секогаш ќе изгледа поскапа отколку што реално е.

Бела

beli01

Белата боја лесно се комбинира со нежни и неутрални бои, а ако немате толку храброст, доволно е да одберете само бело палто.

Црвена

beli02

Кога на себе ќе облечете црвена боја, кожата автоматски ви сјае. Заборавете на комбинацијата црно-црвено бидејќи премногу е упадлива.  Заменете ја црната со нежно кремасти тонови.

Кралски сина

beli03

Најелегантната боја која некогаш постоела е токму оваа боја. Добро се комбинира со двете претходни, може да ја носите на секој материјал и модел. Најдобро се комбинира со топли бои или со контрастните црна и бела.

 

Остави коментар

Почетна // живот // мода // Како секогаш да изгледате скапо и луксузно облечени: Тајната е во бојата
Горе