19 септември, 2018

Радио

Денес ќе ви покажеме како да постигнете совршен изглед со правилно нанесување на професионална контура на лицето.
Бјути блогерката Тени Паноси ќе ви покаже како да направите професионална контура за свеж летен изглед со лесна шминка.
Погледнете како и каде се нанесува хајлајтер и како се прави професионална контура во видеото што следува:

Остави коментар

Почетна // живот // убавина // Постигнете совршена контура на лицето со помош на шминка
Горе