Видео лекција: Тајната на шминката на Адел

31 мај, 2016
9

Британската пејачка овој пат не освои и со нејзината шминка, поточно со крајно прецизно нанесениот ајлајнер на нејзиното лице.

И покрај тоа што пред неколку години падна во немилост на Карл Лагерфилд кој ја критикуваше поради изгледот, Адел со насловната страна на i-D докажа дека и покрупните дами можат да изгледаат совршено. Таа со насловната не потсети дека секогаш изгледа беспрекорно кога е нашминкана, без разлика дали е на професионални фотографии или на некој настан.

Но, во што се крие нејзината тајна?

Познатата бјути влогерка Love_Nadia  ни покажа дека тајната на шминката на Адел од последниот спот се крие во нагласените очи. Погледнете!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi