Month: м.г

15-7.jpg
GoPro објави дека оваа година ќе видиме нова HERO камера, или поточно HERO 6. Информацијата не е целосно изненадување, но ги сопре шпекулациите дека проблемите со производството на HERO 5, како и на беспилотниот дрон Karma, може да го одложи доаѓањето на следната акциска камера на GoPro. Соопштението доаѓа од главниот извршен директор на GoPro, […]

14-11.jpg
Станавте експерт за читање декларации на козметичките производи, обидувајќи се да запаметите дека парабените се особено штетни по вашето здравје. Преферирате да ѝ дадете предност на органската препаративна козметика, а неретко посегнувате по одредени намирници директно од природата. Но, не секој природен „жив“ или готов производ му прави добра услуга на вашето лице. Ова се […]

13-14.jpg
Сакаме да изгледаме убави и со стил во секој дел од годината, но понекогаш тешко ни е да ги пронајдеме совршените комбинации на бои. Ако немате идеја како да ги комбинирате боите… Неколку идеални комбинации на бои (тргнувајќи од најзастапенита боја, па до онаа која треба да ја имате само до детали): 1. Црвено 2. […]

12-17.jpg
Забоболката знае да донесе многу нервози и ретко кој може да ја поднесе. Заболените заби болат кога се смеете или муртите, кога јадете или пиете, кога ја мрдате главата во било кој правец, а понекогаш болат и кога дишете, бидејќи во устата влегува ладен воздух и поминува преку болниот заб. Единствен кој може да ја […]

11-17.jpg
Манекенката Алексис Рен и нејзиното поранешно момче Џеј Алварез кои се прославија со патувањата низ светот и снимањето на видеа од егзотични локации важеа за еден од најубавиот пар во светот. Сепак, без оглед на нивната заслепувачка убавина, љубовната врска не издржа и со тоа по којзнае кој пат се докажа дека ништо не е […]

10-16.jpg
Ќерката на славниот далматиснки пејач Мишо Ковач, Ивана, со помош на силната волја и напорната борба успеа да излезе од светот на пороците. Таа во едно интервју откри дека се извлекла од светот на дрогата со огромен напор. – Се извлеков, но не ми беше воопшто лесно. Две години престојував во болница за рехабилитација и […]

9-copy-1.png
Меланија Трамп е родена како Меланија Кнавс, којашто уште од 16-годишна возраст започнала да се занимава со манекенство и фотомоделство. Меланија има позирано пред многу објективи и зад себе има оставено голем број на успешни фотосесии од кои повеќето се разголени. Во оваа галерија можете да погледнете неколку фотографии на Меланија Трамп каде што таа […]

8-17.jpg
Станува збор за само две вежби, кои ќе ви помогнат за зајакнување на телото, а особено на задникот. За изведување е потребно само 3 минути дневно, а гарантира фантастични резултати. Kayla Itsines е австралиска фитнес инструкторка, која е популарна на социјалните мрежи, таа креирала режим на вежбање за кој е потребно да имате само 3 минти дневно, […]

7-16.jpg
Досега сте привлекувале само лоши момци и цврсто стоите на ставот дека сите мажи се исти. Но, проблемот можеби лежи во вас самите. Ова се 3-те главни причини зошто постојано започнувате врска со погрешни луѓе… Безусловна љубов е кога можете да бидете, да се чувствувате и да размислувате на свој начин, а партнерот иако можеби […]

6-16.jpg
Состојки: 800гр. посни бисквити 1.5л сок од порторкал 6 пудинга од ванила 300гр. посна чоколада 4 лажици масло 250гр. маргарин 500гр. јагоди 250гр. шеќер + 6 супени лажици 100гр. шеќер во прав посен шлаг Подготовка: Во 1 литар сок ставете 6 лажици шеќер да пороврие, а потоа додадете 4 кесички пудинг во предходно соединетата смеса […]

5-16.jpg
Сите ние се обидуваме да го сокриеме нашите тајни и она што не прави да бидеме слаби, но хороскоп сепак ги открива. Овен Делува самоуверено, но постојано се сомнева во себе и си наметнува притисок дека мора да биде најдобар. Бик Се вознемирува при секоја промена во својот живот, затоа што се плаши од непознатото […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris