Month: м.г

16-copy.png
Пејачката Јелена Карлеуша на Инстаграм објави снимка од настапот во кој на хејтерите им порача дека нејзиниот задник не е фотошопиран, туку е само дебел. Јелена беше брутално искрена, па затоа и не чуди што ова видео собра речиси 180.000 лајкови, и повеќе од 160 коментари. „Клабинг во Германија. П.С. Мојот задник не е лажен, […]

15-5.jpg
Состојки: 900 гр брашно 2 шолји масло 1 лажица сол 1 квасец ½ литри млеко 1 јајце сирење Подготовка: Се прави тесто од состојките освен сирењето и се дели на неколку дела. Во секое од лепчињата се става сирењето помешано со јајца. Се редат парчињата во плех, се мачкаат со јајце и се печат околу […]

14-10.jpg
Состојки 270 гр. Екстра бело брашно тип 400 1 лажичка прашок за пециво 1/2 лажичка сол 240 гр. путер 140 гр. бел шеќер 140 гр. кафеав шеќер 1 лажичка ванила 2 јајца 340 гр. чоколадо за готвење, сецкано на ситни парчиња 200 гр. сецкани ореви Подготовка Загрејте ја рерната на 200 степени. Премачкајте едно подлабоко […]

13-14.jpg
Иако парите се неопходни за удобен живот, немојте да дозволувате тие да бидат врвот на вашите приоритети. Бидете онаа личност која прво ќе тргне по своите соништа и кариера, а потоа ќе размислува за парите. Погледнете зошто остварувањето соништа, а не заработувањето многу пари е клучно за среќен и исполнет живот. Достигнувањето на соништата автоматски […]

12-16.jpg
Понекогаш се случува во телото на возрасните да се акумулира дури седум литри вишок на течности. За да ја исфрлите вишокот вода, потребно е да промените некои навики во исхраната и животот. За рамнотежа и доволна количина на течности во телото на човекот одговорни се две важни минерали, калиум и натриум. Меѓутоа, кога повеќе натриум […]

11.png
Вештото нанесување на темни и светли тонови за да се нагласат контурите на лицето претставува клучен елемент на шминкањето, но не мора да биде долг и комплициран процес како што наведуваат мејкап туторијалите. Во ова видео за бјути платформата Into The Gloss, шминкерката Сара Лусеро од Stila Cosmetics, презентира како може да го контурирате лицето […]

10-19.jpg
Ова видео ќе ви помогне да зе ослободите од вишокот масни наслаги за многу кратко време, и тоа во удобноста на вашиот дом. Добар тренинг можете да направите и дома! Не мора да се облекувате и да одите во теретана или да се правдате како немате време за тоа. Брзите и енергични вежби го поттикнуваат […]

9-19.jpg
Samsung Electronics Co. денеска официјално го претстави новиот Galaxy S8 и S8 Plus а можеме да забележиме дека сите протечени информации се покажаа вистинити.  Недостаток на „хоум“ копче; новиот ВИ помошник; панел без рамки, заоблени екрани; сензори за отпечатоци… Но она што на крајот е поважно отколку недостатокот на изненадувања, се амбицијата и доброто спроведување. По подемот […]

8-18.jpg
Цели три години бездомникот Виктор Хабард седел на истото место на една улица во Вебстер во Тексас без оглед на временските услови. За период од 3 години никој никогаш не го прашал зошто седи тука, а властите знаеле дека мора нешто да се направи во однос на ова момче. Еден ден, жена по име Џинџер Спрауз, одлучила […]

7-21.jpg
Александра Кефрен (18) од Романија ја продаде својата невиност за 2,3 милиони евра иако јавното надавање започна од 1 милион евра – објави „Метро”. Среќниот добитник е корејски бизнисмен, со кого што Александра допрва треба да се запознае. Александра го објавила огласот преку агенцијата Синдарела Ескортс, на која се нудат разни секс услуги. Се јавиле многу […]

6-22.jpg
Биографијата на Един Дервишхалидовиќ е сведоштво за бурниот живот на Балканот, во кој освен војни, постојат и некои убави врски. Документарниот филм „На средина“, кој во неделата навечер е емитуван на Ал Џезеира Балканс, ги запознава гледачите со животниот пат на Един Дервишхалидовиќ, познат како Дино Мерлин, кој е една од најголемите балкански ѕвезди на […]

5-19.jpg
Аеродромот на португалскиот остров Мадеира од средата го носи името на Кристијано Роналдо кој е роден на овој остров. Властите најавија дека славниот фудбалер ќе присуствува на свечената церемонија. На островот Мадеира, во вторникот, Португалија одигра контролен натпревар со Шведска (2:3) и тоа беше прв настап на Роналдо пред локалната публика во родниот град, Фунчал. […]

4-19.jpg
Нашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните намирници. Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажа доста ефикасен. Состојки: -5 шољи зовриена вода -100 грама шливка -100 […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris