Month: м.г

14-10.jpg
Дваесет и две годишната Американка, Ева Гатовски стана милионерка заработувајќи пари од нејзините видео објави на Јутјуб. Кога пред пет години почнала да снима видеа и да ги објавува на нејзиниот канал на Јутјуб, „MyLifeAsEva“, Гатовски планирала да заработи пари со кои ќе покрие дел од студиите по новинарство, но, не ни претпоставувала, дека тоа […]

13-copy.png
Според статистиката на Гугл, најпребарувана тема за изминатава година е – играта Покемон Гоу, на второ место се Ајфон 7 телефоните, на трето место – новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп. Објавена е и посебна веб-страница на која се подредени некои од необичните моменти кои ја одбележаа 2016 година. Светот годинава изгуби толку многу значајни личности, […]

12-13.jpg
Едно момче имало среќа да преживее откако се изгубил на Хималаите каде поминал 47 дена. Лианг Шенг (21) и неговата девојка Лиу Лиу исчезнале во планината. Младичот бил пронајден во кањон на висина од околу 2,600 метри, во близина на местото Типлинг во непалската покраина Дадинг. Неговата девојка не преживеала. Нејзиното мртво тело било пронајдено […]

11-14.jpg
Состојки 500 мл. холпа 100 гр. шеќер во прав 3 јајца, одвоени белки од жолчки 200 гр. кремсирење 100 гр. бело чоколадо 300 гр. мешано зрнесто овошје (малини, капини, боровинки, рибизли) Постапка Во тенџере на рингла на слаб оган полека растопете го белото чоколадо, па оставете го малку да се излади. Изматете ги жолчките со […]

10-15.jpg
Состојки 6-8 пилешки батаци 2 лажици масло 1 лажичка мајчина душица 3 лажици бело вино 1 мал кромид 400 гр. компири 200 гр. печурки 100 гр. моркови сол и бибер Постапка Загрејте ја рерната на 200 степени. Поставете ги пилешките батаци во огноотпорен сад и намачкајте ги со масло за јадење. Додадете ги компирите и […]

9-16.jpg
Карминот, руменилото, пудрата во многу случаи ја пролагодувате на гардеробата, а не на бојата на косата? Епа, време е да започнете… Шминката ќе ја нагласи вашата убавина упте повеќе ако ја прилагодите на бојата на косата. Црнките – не е тешко да изгледате бледо ако имате црна коса. Поради големиот контраст ма косата и белиот […]

8-17.jpg
Како што пишуваат светските медиуми, Бред Пит неодамна се раздели од Анџелина Џоли и сега е во врска со својата колешка Сијена Милер. Наводно љубовта се родила по соработката  на филмот „Изгубен град З“, во која глуми познатата актерка. Наводно по премиерата овој пар разговарале цела ноќ. Актерката во 2012 година имаше дете со својот […]

7-17.jpg
Кој ја кажува вистината, а кој лаже? Кога Мел Би побара развод од сопругот Стивен Белафонте, го обвини за физичко насилство, неверство со дадилката на нивните деца, а воедно и дека ја присилил на секс во тројка со други жени. Сепак, дали нејзината приказна е вистинска? Наводната љубовница, Лорејн Гилс, поднесе тужба против поранешната спајсица, […]

6-15.jpg
49-годишната актерка, ѕвездата од “Чувари на плажата” снимила провокативен едиторијал за еден бренд за еротска долна облека. Памела Андерсон и натаму изгледа врвно. Некогашната “Плејбој зајачица” снимила провокативен едиторијал за брендот на еротска долна облека “Coco De Mer”, каде до израз дошла нејзината секси линија. На една од фотографиите се гледа како Памела позира во […]

5-15.jpg
Кога дизајнерката Дајан фон Фурстенберг го креира фустанот на преклоп, создаде безвременско модно парче кое со својот крој им ласка на сите жени, без разлика на нивниот облик на тело. Веројатно секоја жена или девојка во гардероберот има ваков тип на фустан. Но, пролетните трендови налагаат нешто слично – кошула со преклоп, модел кој го […]

4-15.jpg
Двете машки ерогени зони непознати за повеќето жени кои по некаква причина остануваат незаслужено заборавени. Под долната усна и малку над брадичката – оваа област е полна со нервни рецептори. Страсно но нежно грицкање на ова местенце по време на секс прави чуда. Точно под адамовото јаболко – жените сакаат да го бакнуваат вратот на […]

3-16.jpg
Целерот е двогодишна зелкаста билка. Коренот му е меснат и вретенест, листовите се темнозелени и сјајни. Коренот на целерот содржи етарско уље, апин, тирозин, колин, аспарагин, пентосан и масти како и минерални соли: натриум, фосфор, калциум и калиум. Богат е со витамини Ц, Е и К. Целерот делува антибактериско и антимикотично. Оваа билка го регулира […]

2-16.jpg
Сите гуми имаат рок на траење и би требало да се променат најдоцна до моментот кога длабочината на профилот ќе биде под четири милиметри. Сепак, постои начин со чија помош на старите гуми може да им се врати „нов“ изглед, а често го користат измамници кои старите гуми се обидуваат да ги продаваат како нови. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris