Month: м.г

1.png
Кога ќе одлучите да започнете да вежбате, првите неколку дена се ќе ве боли, но дури и по првиот не толку интензивен тренинг, вашето тело се менува на подобро и затоа не откажувајте се од вежбањето. Вашата ДНК може да се промени Во една студија од 2012 година, шведските истражувачи откриле дека кај здравите но […]

stavila-kora-od-banana-pod-ochit.jpg
Бананите, освен што се многу здрави за организмот, добри се и за надворешна употреба, особено кога се работи за убавината. За вас го пронајдовме ова виде баш на таа тема… Погледнете и споделете со пријателите: https://www.youtube.com/watch?v=swAMdwmpG6w

sosem-sluchajno-se-vratil-vo-sob.jpg
Постојат многу пресвртници во животот: прв бакнеж, диплома, средба со сродна душа, брак и секако дете. Но, без разлика на сите убави работи и среќни моменти кои ги носи новороденчето, тие со себе носат и мал “гаден” дел, а овој татко очигледно не се подготвил за тоа! https://www.youtube.com/watch?v=gJMT6xDMjTE

ovoj-trik-e-mnogu-ednostaven-a-k.jpg
Декорацијата на масата, покрај јадењето, е најважен елемент на секоја вечера. Овој човек ќе ви покаже како совршено да сложите салфетка, и така да ја разубавите масата и да ги импресионирате своите гости. Трикот е едноставен, а резултатот фантастичен.

9-15.jpg
Состојки: 1. Бисквит: 5 јајаца 150g шеќер 1 кесичка ванилин шеќер 130g брашно ½ кесичка прашок за печиво Сол на врв од лажичка 200g путер 4 кафени лажички капучино во инстант прав 200g чоколадо за готвење 2. Крем: 500g крем сир 250g бело кравјо сирење 100g шеќер 1 кесичка ванилин шеќер 3. Прелив: 100ml зовриена […]

8-16.jpg
Ние луѓето се вљубуваме само четири пати вистински во текот на својот живот, покажа најновата британска студија на оваа тема. 75% од учесниците во анкетата изјавиле дека се вљубиле барем еднаш пред да наполнат 20 години. А во просек создавањето семејство е на 27 годишна возраст. Но над 40% од анкетираните признале дека избрале „втора […]

7-16.jpg
Менструалниот циклус кај секоја жена е различен. Но, дали сте знаеле дека некои ситуации значително влијаат на нашето тело и може да предизвикаат големи промени кои делуваат и на менструалниот циклус. Ова се главните три ситуации поради кој може да дојде до промена на менструалниот циклус. Стрес Каснењето на менстуацијата може да влијаат трауматични случувања […]

0-6.jpg
нејзино семејство и целиот свет е убеден дека Ким Кардашијан е кралица на облините. Но, сите беа малку зачудени од нејзиното најново појавување на плажа. 36-годишната ријалити ѕвезда и мајка на 2 дечиња, уживаше на плажа со уште неколку пријателки и по тој повод облече минијатурно бикини. Ништо тука нема чудно, освен нејзиниот задник со […]

6-14.jpg
Минатата година Елисе Холандер напиша сценарио за животот на Мадона, кое го нарече „Blond Ambition“, а сега продукциската куќа Universal, реши да го снима и филмот. Дејството е сместено во Њујорк во 1980-тите години, кога Мадона имаше потешкотии да го објави својот прв албум. Во филмот се прикажува целата кариера на Мадона, нејзините подеми и […]

5-14.jpg
Претседателот на САД Доналд Трамп ја назначи неговата најстара ќерка Иванка за советник и не се одвојува од неа. Минатата недела, Иванка беше домаќин на најмоќните жени на светот, вклучувајќи ги Ангела Меркел и Кристин Лагард, и очигледно е многу поекспонирана од првата дама, Меланија Трамп. Сепак, американската јавност се прашува што се случува со […]

4-14.jpg
Еден од најголемите пролетни мејкап-трендови дефинитивно ќе бидат впечатливите нијанси на кармин во портокалова боја. На модните писти во Њујорк, Лондон, Милано и Париз беа претставени од DKNY, Prabal Gurung, Rag & Bone, Dsquared и уште многу други брендови. Портокаловиот кармин започна повторно да се појавува последните неколку години  и всушност го замени црвениот во […]

3-15.jpg
“Песок мафијата” во Индија се користи за заплашување, со цел да можат во мир да извлекуваат и да шверцуваат песок. Во Мароко и на Карибите, крадците на песок буквално уништуваат цели плажи. Модерните градови се изградени од песок и честопати на песок. Најмногу песок се побарува во Азија, па така Кина е одговорна за 50% […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi