Month: м.г

13-11.jpg
Утринската гимнастика многу тешко прераснува во навика. Но кој сака да биде во одлична форма, ќе мора да ја практикува. Дали знаете што се се подразбира под утринска гимнастика и кои се вежби се практикуваат? Доколку ви треба помош и поттик во оваа област, можеби ние ќе ви помогнеме со овие предлози. Утринско растегнување Пред […]

12-15.jpg
Состојки: главица сецкан кромид лажица маст 1 кг. мелено говедско месо сол и црн пипер 3 јајца малку лута пиперка лажица сецкан магдонос 170 гр. сок од домати 1 кг. компири исечени на коцки чаша топла вода 1,5 чаши јогурт 2 чаши брашно Подготовка: 1. Кромидот пропржете го на маста, додека не стане златно-кафеавкаст, додадете месо, […]

11-15.jpg
Сите го го следат „Амиџи шоу“, знаат дека Огњен Амиџиќ секое утро раскажува барем по еден виц во емисијата, а сега го раскажа победничкиот! Но, кога тргна да зборува сите во студиото мислеа дека како да нема крај, или дека е во прашање некој мрсен виц. о, кога Огњен стигна до крајот и заврши, Дара […]

10-19.jpg
Трендот на ултрадолга коса го испочитуваа многу познати дами, трендсетерки обични смртнички, меѓутоа, сите не издвојуваат иста сума на пари за надградбата. Имено, кај нас и во регионот, просечната цена на солидна надградба на коса се движи од 150 до 300 евра, но на Запад работите стојат поинаку. Имено, Ким Кардашијан, која меѓу првите почна […]

9-18.jpg
Не само што има ниско ниво на масти,а високо ниво на влакна,кои го подобруваат варењето и хранливи материи кои го намалуваат нивото на лошиот холестерол крвта. После уживања во калоричната храна,потребно е обновување на телото со намирници кои се богати со прехрамбени влакна,кои го подобруваат варењето и го чистат организмот.Свежото овошје и зеленчук заедно со […]

8-20.jpg
Јелена Карлеуша едноставно прска од бес кога станува збор за Цеца Ражнатовиќ. Имено, пејачката го објави допишувањето со новинарката во кое напишала дека дека Цеца отсега ќе ја тера на полиграф! „Цеца најави дека ќе те тужи за се’ што деновиве изјавуваше за неа, кој е твојот коментар? Мојот единствен коментар отсега за секој збор […]

7-19.jpg
актериите можат да бидат причинители за многу заразни болести и инфекции, а особено на интимната зона кај жените на која треба посебно да се обрне внимание. Имено бактерии се постојано присутни во интимната регија и создаваат „ одбрамбен штит“. Вагиналната флора е многу важна за заштита од инфекциите со „штетните“ бактерии. Вагината е богата со […]

6-21.jpg
Во најновите истражувања, научниците открија дека исти делови од мозокот, задолжени за контрола на чувството љубов, се одговорни и за контрола на сексуалната желба, што упатува на заклучок дека сексуалната желба, може да се претвори во љубов… Љубовта и сексот, очигледно се поклопуваат, но сепак се разликуваат. Всушност, можно е да чувствувате желба за секс, […]

5-21.jpg
Дали темните кругови под очите се резултат на лошиот крвоток или натрупувањето на течности, со што лицето ни изгледа се побледо, не знаеме, но можеме да ви покажеме како да го вратите природниот изглед на лицето на еден лесен и достапен начин. Она од што имате потреба, е краставица и 2 лажичиња. Ставете ги лажичињата […]

4-22.jpg
39-годишната Нади Хасандедиќ, која е по потекло од Босна и Херцеговина, се омажила за 32 години постариот мултимилионер од Сиднеј, Невил Кричтон. Венчавката била најавена како настан на годината во Австралија, бидејќи за неа пишувале сите светски медиуми откако било откриено дека на истата се потрошиле околу милион долари. Нади Хасандедиќ за “Avaz” дала ексклузивно интервју […]

3-21.jpg
Во петокот американската војска испратила два борбени авиони на воздухопловните сили за да му бидат придружба на патнички авион од „Американ ерлајнс“ до Меѓународниот аеродром во Хонолулу откако бил пријавен инцидент во тој авион во кој бил вмешан турски патник. – Авиони F-22 го придружуваа патничкиот авион до аеродромот во согласност со процедурата за внатрешна […]

2-19.jpg
На најубавиот ден во својот живот, индискиот лекар Ашок Јадава, не ни можел да претпостави што ќе му се случи. Имено, Ашок требало да се венча и додека сите гости чекале да пристигне невестата и да почне церемонијата, пред објектот пристигнал џип и во салата влетала млада жена вооружена со пиштол, која го киднапирала младоженецот. […]

1-22.jpg
Оваа девојка која има 18 години и доаѓаа од Германија, решила да ја продаде својата невиност. Ким, како што оваа девојка се претставила во јавноста, одлучила да ја продаде својата невиност преку интернет, за да може да го плати своето образование, стан и автомобил. Агенцијата преку која го продава своето тело, “Cinderella Escorts”, овозможува аукција, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris