Month: м.г

Sunset-Beach-Koh-Lipe-e1501437427683.jpg
Тајланд веќе подолг период е едно од најомилените дестинации за годишен одмор, уживање во сонце и фантастични плажи, а оние кои ќе се одлучат за Тајланд, ќе ги дочекаат бел песок и кристално чиста сина вода. Тајланд има повеќе од 8.000км обала, така што изборот е навистина голем. Фантастичните плажи им нудат на посетителите  и […]

dans2-e1501436370317.jpg
Зумбата е наменета за сите оние кои сакаат да танцуваат, да се забавуваат и да вежбаат. Динамична и возбудлива фитнес програма во која целосно уживате. Изведувате лесни танцови чекори во комбинација со класични аеробик движења, така што го активирате целото тело и ги обликувате колковите, струкот и нозете. Сите што веќе пробале, потврдуваат, – тајната […]

1501153559_22-e1501436635886.jpg
Според британските медиуми, може да се очекува дека од 2040 година земјата забранува продажба на нови автомобили кои користат бензин и дизел, со цел да се намали загаденоста на воздухот и емисијата на штетни гасови. Планот на Велика Британија е да се подобри квалитетот на воздухот, а како обврска ќе наметне користење на автомобили со […]

135583954-58a709903df78c345b66e905-e1501436271931.jpg
Потребни состојки: 50мл сок од јагоди 80гр малини 80гр боровинки 6 лажици слатка павлака 250гр маскарпоне 150гр крем сирење 2 лажици шеќер во прав 1/2 лажиче рендана кора од лимон 6 бисквити околу 50мл кафе За посипување- рендано чоколадо Подготовка: Подгответе десертни чаши.Овошјето измијте го и оставете да се исцеди, во меѓувреме сварете го кафето. […]

cover-1-e1501436554496.jpg
Одите на летување? Не морате да ја оставите половина плата во аптека. Можете и сами да направите природни препарати кои ќе ви помогнат доколку изгорите, имате грчеви или температура. Еве неколку од нив: Aloe за изгореници од сонце Ѓумбир против мачнина   Ајдучка трева против диареа Семки од анасон за болки во стомакот   Сода […]

profimedia-0102190624_1000x0-e1501438389766.jpg
Огромен санта мраз, тежок илјади милијарди тони се одвои од Антарктикот, сооштија британските научници. “Одвојувањето се случи некаде помеѓу 10-ти јули и 12-ти јули кога огормен дел со големина од 5.800 квадратни километри се скрши од ледениот гребен Ларсен ЦЌ, соопштија научниците ос универзитетот Свонси. Се верува дека глобалното загревање го има забрзано процесот.  

0B6ktkqTURBXy9iMTQxNGE4NjQwZjhjMzUyZTI5NDljMTEzY2ZkZjNlMy5qcGVnkZMCzQKeAA-e1501436432168.jpg
Како изгледа едно ваше утро? Сигурно и вие ја правите оваа голема грешка! Ако сте како повеќето од нас, се будите потешко, а потоа набрзина се упатувате кон бањата да измиете лице, заби и да се исчешлате. Така скоро сите прават, но тоа е погрешно. Всушност, експертите велат дека утринското чешлање на косата е најлоша […]

Apple-lg-logo-e1501435511420.png
Иако речиси секојдневно добиваме информации за новата линија на iPhone модели кои се очекуваат за неколку месеци, се појавуваат веќе гласини за новиот iPhone модел за 2018 година. Според The Korea Economic Daily, LG ќе биде одговорен за ексклузивно снабдување на батерии на Apple iPhone следната година.   Во извештајот се наведува дека LG веќе […]

posrshe_1000x0-e1501439696810.jpg
Една баба од Белгија, стара 79 години, уапсена е за брзо возење. Бабичката со Porsche Boxster GTS возеше со 238 километри на час, поради што беше приведена. На судењето кога ја прашаа зошто тоа го направила, дала неверојатен одговор. Изјавила дека не може да спие, па се одлучила да влезе во кола и да си […]

kupaci-kostimi-dominica-black-e1501436123965.jpg
Поради деталот на горниот дел од костимот за капење, градите изгледаат совршено! Што би можело да биде поинаку сигурно се прашувате. Новата иновација за совршено бикини за кое девојките полудеа. Новиот модел на бикини кое е хит за ова лето има горен дел кој се разликува од се што сме виделе претходно.  Погледајте и уверете […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris