Month: м.г

8-18.jpg
Милан Станковиќ ѝ откри на јавноста непознати детали врзани за Јелена Карлуша и себеси, а се однесуваат за она што се случувало во 2010 година. Некогашниот претставник на Евровизија открил дека тој требало да биде проучениот „таја“ од песната Инсомнија, но дека Саша Поповиќ му забранил да го сними тој дует, бидејќи не бил во […]

7-18.jpg
Откако не успеа да биде продаден лани на јавната аукција на Sotheby’s, дијамантот од 1.109 карати беше продаден вчера на приватна аукција за сума од 53 милиони долари. Дијамантот беше ископан пред две години од рудникот Карове, во Боцвана. Неговото име е „Lesedi la Rona“ што значи „наша светлина“, на јазикот Тсвана, кој се користи […]

6.png
Јелена Карлеуша вчера отпатува во Истанбул каде што синоќа го одржа првиот голем солистички настап! Поп-ѕвездата настапи во прочуениот клуб Masquerade, пред кој останаа неколку стотини луѓе, кои поради метежот не успеаја да влезат. Колку интересирање имаше за настапот на Јелена во текот на сите претходни денови, особено синоќа, говори и фактот дека сите медиуми од […]

5-18.jpg
Корисниците на Facebook наскоро ќе можат да гледаат Instagram Stories на своите профили. Имено, Instagram ја тестира можноста корисниците истовремено да ги објавуваат своите постови и на Facebook, пишува Daily Mail. Станува збор за дел од поголема стратегија преку која Facebook ќе го префрли успехот од другите платформи и на својата главна социјална мрежа. Некои […]

4-17.jpg
Заборавете на трчањето до аптека и долготрајното лежење во кревет штом имате ПМС или менструални грчеви. Добрата мешавина на чаеви може да биде ваш спасител. Меѓу растенијата кои се користат најчесто се спомнуваат: камилица, жалфија, оригано, пченкарна свила, зелен чај, листови малина, ѓумбир, босилек и цимет. Исто така корисни се и: коприва, луцерка… За умерени […]

3-18.jpg
Погрешна подлога   Ова е една од честите грешки кои ги прават жените при нанесување на нивната целосна шминка. Не е важно само да знаете дека имате подлога на вашето лице, важни се и тоновите, боите и нијансите кои би се софпаднале со целокупното онатаможно тонирање. Премногу руменило над вашите јаболчници.   Убаво е да […]

2-19.jpg
Повеќе десетици илјади евра, во апоени од по 500, се најдени заглавени во тоалетна школка во банка во швајцарскиот град Женева, што беше причина локалните власти да започнат истрага. Како што наведува Би-Би-Си, илјадниците франци се наводно потрошени на водоинсталациски поправки. Уништувањето банкноти не се смета за прекршок во Швајцарија, но локалните обвинители потврдија дека […]

1-18.jpg
Животот на легендарниот Хју Хефнер згасна минатата ноќ. Тој почина на 91 годишна возраст, а своето гробно место го резервирал уште од 1992 година и платил 75000 долари за да го погребаат до Мерлин Монро. Сеуште не е познат датумот за неговиот погреб, но медиумите пренесуваат дека неговото вечно почивалиште е во „Вeствуд Мемориал Парк“ […]

13-6.jpg
На венчавката на португалската двојка Џеферсон и Џесика имало многу солзи. Радосници… Имено, на нивната свадба учествувала една посебна дама – ќерката на Џесика, 8-годишната Џована. А Џеферсон имал големо изненадување за неа и за нејзината мајка! По читањето на заветот што го напишал за Џесика, Џеферсон се свртел кон Џована. На сите им дал […]

12-11.jpg
Renault во партнерство со колеџот за уметност и дизајн Central Saint Martins дизајнирал автономно возило на иднината. Во натпреварот учествувале 15 студенти од кои 3 биле одбрани како полуфиналисти, а Yuchen Cai бил одбран како победник со неговиот дизајн кој ја користи Маглев технологијата која ја користат брзите возови од јапонскиот железнички транспорт. Наречен „The […]

11-15.jpg
Потребни состојки: 1 кг. свинско месо 2- 3 главици кромид 500 гр. кашкавал 650 гр. свежи печурки Зачини:  оригано, вегета, мелен бибер, сол по желба Потребно време за подготовка: 2 часа На загреано масло се пржи кромидот, претходно ситно исецкан. Постепено се додаваат месото и зачините. Кога малку ќе се запржат се додаваат печурките. По […]

10-17.jpg
Доколку имате пријатели кои ве спамираат со своите објави, но притоа не сакате да го исклучите следењето на таа личност, социјалната мрежа Фејсбук наскоро би можела да ви понуди ново решение. Имено, Фејсбук деновиве ја тестира опцијата Snooze која на корисниците на најголемата социјална мрежа на светот ќе им овозможи барем привремено да престанат да […]

09-1.jpg
Овој пат сакаме да ги израдуваме сите жени со она што го откривме. Откривме свежи, достојни и сосема единствени чанти кои сите дами со јасно дефиниран стил ќе посакаат да ги носат. Елегантни, софистицирани, по малку нападни, но со стил, овие чанти се автентични од секој агол, па доколку сте една од оние дами кои […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi