Month: м.г

8-19.jpg
Состојки: 2 поголеми главици кромид 3-4 парчиња кашкавал по ваш избор 5 јајца 2 чаши брашно 2 чаши презла масло и сос по желба Начин на подготовка: Исечете прстени од исчистениот кромид. Кашкавалот исечкајте го на ленти и ставете го врз кромидот. Кромидот потоа оставете го еден час во фрижидер, а кога ќе го извадите, […]

7-19.jpg
Со овој едноставен за подготовка пијалок ќе намалите неколку килограми. Потребни ви се 2 јаболка, 2 стапчиња цимет и 1 литар вода. Јаболката ќе ги оставите да отстојат во раствор од оцет и сода бикарбона неколку часа. Потоа ќе ги излупите и исечите на парчиња. Заедно со циметот ќе ги ставите во тегла и ќе […]

6-19.jpg
Секако не постојано, но од време на време…Сигурно сте слушнале дека одењето боси е полезно, но исто така не можете да се решите да зачекорите боси по земјата, бидејќи се плашите од повреди. Се разбира има причина за ваква грижа, но сепак одењето и особено трчањето со боси нозе може да ви донесе неочекувано голема […]

5-19.jpg
Кога станува збор за фитнес, многу тешко се комбинираат вежби кои работат за целото тело. Ете зошто ви ги препорачуваме овие 6 лесни вежби со топка, кои буквално ги ангажираат сите мускулни групи и за кратко време ќе го направат вашето тело здраво и силно. Тие ќе го тонизираат вашето тело, ќе ви помогнат да […]

4-18.jpg
Како и модата, и трендовите за шминкање се менуваат со секое годипно време. За да бидете секси дива оваа есен, ви предлагаме да ги пратите трендовите и да ги примените следните совети: Усно со боја на бургунди: Овој тренд оваа сезона го воведе Гучи на своите ревии. Карминот со боја на црно грозје е одличен […]

3-20.jpg
Пејачката Ивана Стаменковиќ Синди наскоро оди во затвор. Поранешната пејачка не го исплатила долгот од 160.000 динари што и беше обврска по пресудата зошто го навредувала Драган Крајновиќ, адвокат на нејзиниот поранешен маж Никола Павловиќ. Првиот основен суд во Белград донесе одлука паричната казна да се замени со затворска во траење од 160 дена. -Пресудата […]

2-17.jpg
Поп-ѕвездите Џастин Бибер и Селена Гомез се главна цел на папараците во последните неколку дена. Тие минатата недела беа фотографирани во куќата на Селена, потоа како седат во мало кафуле во Лос Анџелес, а минатиов викенд папараците уште еднаш направија заеднички фотографии од 25-годишната Селена и 23-годишниот Бибер, овој пат во неговата изнајмена вила. Прв […]

1-20.jpg
Анастасија Ражнатовиќ, наследничката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, повторно проговори за својата славна мајка. Познато е дека Анастасија и нејзината мајка Цеца се многу блиски. Бидејќи Анастасија редовно ја споредуваат со Цеца, таа реши да открие еден детаљ кој ѝ е малку познат на јавноста. Анастасија раскажа дека понекогаш ја дели својата гардероба со Цеца. „Мојата […]

shto-povekje-boli-poragjanje-ili.jpg
Дали раѓањето на детето на природен начин е поболно од боклата ако некој ве удри во препоните? Ова прашање се поставува со години, а науката конечно даде одговор. Нервните ќелии  праќаат сигнали на болка низ ‘рбетниот мозок до мозокот. Овие сензорни неурони „се палат“ секој пат кога ќе се помине одреден праг на болка, а […]

oblekata-ne-go-pravi-chovekot-ko.jpg
Видеото објавено на YouTube, под наслов “Важноста на изгледот” од експеримент направен во Париз привлече големо внимание. Во видеото еден млад човек има цел на специфичен начин да покаже како луѓето ги оценуваат другите по нивната облека. За потребите на експериментот, младиот човек се облекол како скитник и на една улица во Париз почнал да […]

ima-li-smisla-da-se-trcha-koga-v.jpg
Надвор врне, а вие немате чадор. Интуицијата и здравиот разум ве тераат да се стрчате, но дали науката има поинакво мислење? Minute Physics објаснува: Ако стоите на едно место, поминувате повеќе време под дождот. Ако трчате, се соочувате со повеќе врнежливи капки. Количеството дожд што паѓа врз вас не се менува, без разлика колку брзо […]

korisni-trikovi-koi-sekoj-mora-d.jpg
Пет корисни трикови кои можат да ни се најдат како доста корисни доколку ги употребиме во вистинскиот момент во животот. Од тоа како да се справите со затнат мијалник без употреба на хемиски препарати, да употребите мед за зараснување на исеченици па се до начини како да се заштитите од труење со храна.

14-6.jpg
Потребни состојки: 24 пилешки крилца 50 гр. кафеав шеќер 2 чешниња лук 2 лажички лут сос 150 мл. вода 1 лажица мајоран 2 лажици мед 100 мл. соја сос 1 лажица пченкарно брашно Подготовка: Во посебен сад измешајте го кафеавиот шеќер, ситно сецканиот лук, лутиот сос, водата, мајоранот, медот и соја сосот и мешајте се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris