Month: м.г

13-9.jpg
Потребни состојки: За Ѓевречињата: 2 лажици путер 2 квасци 500 мл. млака вода 2 лажици шеќер 1 лажица сол ½ лажичка црн ппер 1 кг. брашно За водата за варење: 2 литри вода 50 гр. шеќер 1 лажичка сода бикарбона За глазура: 2 јајца Сусам, афион и ким Сол Подготовка: Квасецот ставете го во 100 […]

12-13.jpg
Луксузниот ресорт “Серенгети” во Националниот парк на Танзанија, ќе ви даде несекојдневен, сосема специфичен одмор, полн со авантури… Добредојдовте на аеродромот „Seronera“, персоналот од хотелот ќе ви посака со приватно сафари, кој за 45 минути ќе во однесе до убавото одморалиште “Серенгети”. Комплексот поседува 77 апартмани и соби, кои се олицетворение на комплетен комфор и […]

11-15.jpg
Во трговски центри и на железничките станици во последно време се појави нов вид на кражба на пари од банковните картички. Крадците запознаени со новата технологија без многу мака може да ви ги украдат вашите податоци од платежните и кредитни картички, без воопшто да ги допрат. Се што е потребно е крадецот кој има РФИД […]

10-18.jpg
Пијана викенд вечер и она чувство на ужасно каење и срам следното утро, кога ќе ги отворите и прочитате пораките кои се ги праќале некому меѓу 3 и 4 часот наутро веројатно не им е непозната ситуација на многу корисници на социјалните мрежи кои нудат и ваква опција на комуникација. Е сега, опцијата „undo“ за […]

reshena-najgolemata-misterija-na.jpg
Археолозите пронашле нови докази кои откриваат како било изградено најстарото светско чудо, Кеопсовата пирамида во Гиза, јавува “Fox News”. Доказите покажуваат дека древните Египќани ја изградиле Големата пирамида пренесувајќи 170.000 тони варовник во бродови. Досега било познато дека каменот бил пренесува од Тура, оддалечен на 13 километри, а гранит земале од 860 километри оддалечениот Асуан. […]

9-17.jpg
Факултетот за комуникација при еден од универзитетите во Кина користи технологија на препознавање на лица со цел да го следи присуството на студентите на предавањата. Повеќе од 300 студенти на овој кинески универзитет мора да застанат пред таблетот за да се потврди нивната сличност со евиденцијата во базата на податоци, што значи дека студентите повеќе […]

8-18.jpg
Постарата сестра на Ким Кардашијан после раскинувањето со партнерот наголемо работи на истенчување на линијата, а сега гордо носи мини фустанчиња од црна кожа. Кортни Кардашијан (38) после третата бременост не била задоволна со својата фигура, па заедно со своите сестри се посветила на обликување на телото. Задоволна од резултатите се облекла во тесен црн […]

zoshto-se-smeta-deka-crnite-mach.jpg
Повеќето луѓе веруваат дека црните мачки носат несреќа. Во видеото во прилог објаснета е кратката историја за црните мачки и нивната поврзаност со религијата, волшебството и среќата. Поради сите овие предрасуди црните мачки најчесто се животни кои последни се вдомувани од засолништата.

sobirala-rolni-od-toalet-hartija.jpg
Работите за кои мислите дека се ѓубре, може да ви користат на генијален начин. Најдобар доказ се овие ролни од тоалет хартија. Повеќето луѓе ги фрлаат во ѓубре, а ние ви пренесуваме неколку фантастични начини како да ги искористите. https://www.youtube.com/watch?v=TVjPC2UACDk

koga-kje-vidite-kako-poletuva-i.jpg
Авионите се модерни чуда. Им овозможуваат на луѓето да се искачат високо на небото и со огромна брзина да стигнат до одредено место. Но, некои луѓе се плашат од летање, како толкаво чудо може да полета и да се спушти на земја безбедно? Погледнете го авионот кој достигна сосема ново ниво. Кога ќе видите како […]

7-18.jpg
Натпреварувачите во ТВ шоуто „Tvoje Lice Zvuci Poznato“ оваа недела останаа засенети од појавувањето на гостинскиот судија, пејачката Јелена Карлеуша, која во свој стил дојде на снимањето речиси гола. Сакале или не, сите мораа да гледаат во разголениот задник и подеднакво провокативното деколте на ЈК, која повеќе изгледаше дека се подготвила за настап во ноќен […]

6-18.jpg
Едно од златните правила во модата дека тегет не oди во комбинација со црно, но оваа сезона го рушиме тоа правило. Модерниот изглед за оваа сезона ни предлага да комбинираме секојдневни парчиња баш во овие две бои. Тегет сукња, црна кошула, чорапи и накит во овие бои е добитна комбинација. Модните креаторки како Stella McCartney, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi