Month: м.г

9-16.jpg
Луѓето кои редовно готват со маслиново масло и го користат како зачин во салатите имаат дури 41% намален ризик од срцев удар, откриено е во студија на Институтот за здравје и медицинско истражување во Бродекс спроведена на 8000 луѓе. Медитеранскиот начин на исхрана, речиси целосно се базира на маслиново масло. Неговата употреба особено е препорачлива […]

8-17.jpg
Доколку сакате да заштедите на гориво, еве неколку совети како тоа да го направите. Не точете до врв Оној момент кога дршката за бензин ќе кликне и ќе престане да точи гориво во резервоарот, вашиот автомобил добил точно толку гориво колку што собира. Нема потреба да ја стискате рачката повторно, за да дополните. Тоа гориво […]

7-15.jpg
Фишингот е термин кој датира од уште од 1996 година, но е доста актуелен и денес. Се користи за да означи обид за наведување на интернет корисниците да ги споделат своите кориснички имиња, лозинки и лични податоци, кои потоа ќе бидат злоупотребени. Шемите кои се користат при фишингот често подразбираат наведување на корисниците да посетат лажни […]

6-17.jpg
Ви звучи познато? Ова е една од постојаните битки на полето на интимноста. Често се вели дека мажите даваат љубов за да добијат секс, а жените го прават спротивното. Ова создава бојно поле во кое, и едните и другите се чуствуваат изнудено. Секако, секој маж и секоја жена се комплетно индивидуални во своите размислувања, сфаќања […]

5-17.jpg
Неколку голтки од овој еликсир, по ручекот во состојба се да согорат скоро половина калории добиени за време на оброкот. Грејпфрутот е познат како антиоксиданс и по неговите силни антибактериски својства. Тој е богат со витамин Ц, содржи витамини А,Б, Д, Е, како и калциум, фосфор, магнезиум, манган, цинк, бакар и железо. Магичен еликсир на […]

4-19.jpg
Повеќето од нас мислат дека еден молив за очи е сосема доволен за постигнување на совршен мејкап-ефект на очите. Но не е така… За различен изглед на вашите очи, потребни ви се различни моливи. Еве мала помош да го изберете вистинскиот:

3-19.jpg
Дали некогаш сте се запрашале зошто некои бои при шминкањето подобро ви стојат од другите? Дали сте помислиле дека астрологијата тука има влијание? Ви ги откриваме тајните на хороскопот што ќе укажат на тоа каква шминка и кои бои треба да ги користите според хороскопскиот знак.  Овен На Овните најмногу им одговара црвената боја, која […]

2-21.jpg
Елката која неодамна стигна во Белата куќа го привлече вниманието на медиумите и на социјалните мрежи. Како секоја година така и оваа вниманието го привлекуваат божиќните декорации. Погледнете ги божиќните декорации во Белата куќа:

1-18.jpg
Ким Кардашијан веќе заработи енормна суми пари благодарение на своите производи кои, верувале или не, се продаваат уште пред да бидат пуштени во продажба! Старлетата во понеделникот најави нов производ кој треба да се појави на пазарот. Таа истиот го додаде во својата колекција на козметика и парфеми. Станува збор за глитер во разни нијанси […]

ja-fatile-najdolgata-zmija-ova-c.jpg
Во Малезија фатена е најдолгата змија на светот. Верувале или не, ова чудовиште е долго повеќе од 8 метри и тежи околу 250 килограми. За жал, овој ѕвер угинал во заробеништво само три дена откако е фатен. Се работи за најдолгата змија некогаш уловена. Погледнете го видеото… https://www.youtube.com/watch?v=p9XKzD0YV8U

11-11.jpg
Состојки 10 печурки 60 гр. крем сирење 70 гр. рендан кашкавал 70 гр. феферони, ситно сецкани 2 супени лажици ситно сецкани пиперки 2 супени лажици ситно исецкан црвен кромид 2 супени лажици ситно исецкани црни маслинки 1 лажица масло ¼ лажичка босилек оригано мелен лук сол и бибер Постапка Загрејте ја рерната на 180 степени. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi