Month: м.г

17-1.jpg
Работата на рибарите воопшто не е лесна. Но, од друга страна тие во своите кариери гледаат разни чудни случки, и доживуваат некои единствени моменти, што ќе можете да видите и во видеото во прилог. Имено, оваа група руски рибари од море извлекла мрежа преполна со риби. И додека биле пресреќни со неверојатниот улов, допрва следело […]

16-1.jpg
Клинт Бафингтон пронашол порака во шише на плажа на Карибите и ја вратил на семејството за кое била наменета, 50 години откако пораката била фрлена во Атланскиот океан. Клинт Бафингтон од Јута, САД, во 2011 пронашол стаклено шише Кока Кола додека шетал на плажа. На хартија на шишето пишувало „погледни внатре“, а внатре имало порака […]

15-3.jpg
На америкнката Енџи Твигс лекарите успеале да и отсранат огромен тумор кој и се појавил на десната страна на главата. По нејзините зборови, под нејзиното уво прво и се појавило мало топче. Таа отишла на лекар но таму и кажале дека нема за што да се грижи. Сепак откако поминале денови и години топчето станувало […]

14-4.jpg
Во Кентаки на една фарма родено е теле со две глави. Фармерот прво помислил дека се рбаоти за близнаци, но набрзо сфатил дека нешто чудно се случува. Женското двоглаво теле има два носа, усти на две места и четири очи. Освен тоа, телето оди во круг. Погледнете:

13-10.jpg
Сека Алексиќ настапи во еден престижен белградски клуб. На предновогодишната забава Сека се појави во крток, црн секси фустан и го “запали” клубот! Преку 1000 луѓе ја слушаа, а атмосверата во текот на целата вечер била на завидно ниво. Сека дојде во друштво на сопругот Вељко. Инаку, таа интензивно се подготвува за својот белградски концерт […]

12-copy-1.png
Состојки: За тестото: 250 гр брашно 120 гр путер или маргарин 2 јајца 70 гр мелени ореви кора од1 лимон За филот: 1 кг кисели јаболка 120 гр шеќер 4 лажици рум 1 ванилин шеќер 125 гр слатка павлака Приготвување: – Измијте ги јаболките, излупете ги и исечкајте ги ситно. – Поросете ги со шеќер, […]

11-13.jpg
Состојки: 350 г тиквички 300 г модри патлиџани 300 г домати 600 г моцарела 0.5 л павлака за готвење 1 жолчка Приготвување:Тиквичките и модрите патлиџани исечете ги надолжно на пола сантиметри дебели парчиња, посолете. пропржете ги од двете страни и ставете ги на хартија да го впијат зејтинот. Доматите исечете ги на тркалца и оставете […]

10-16.jpg
Потреби состојки: Корен од рен со должина 20 сантиметри и дебелина 1,5-2 сантиметри, 9 чешниња лук, пиво и стаклен сад од 1 литар ( шише или тегла). Измијте го добро ренот, но не го лупете. Исечете го ситно и ставете го во садот. Излупете го и измијте го лукот, исечете го ситно и додадете го […]

9-18.jpg
Холивудската актерка Линдзи Лохан божикните и новогодишните празници ги минува на Тајланд. Актерката секојдневно објавува фотографии од нејзиното патување, а на една од нив напиша дека ја гризнала змија, но дека е добра. „Го сакам ова место, прекрасно е, извонредно, освен што ме гризна змија. Додека пешачев ме нападна и ме гризна пред некој ден“, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris