Облеката не го прави човекот! Кој уште верува во ова?

31 октомври, 2017
Облеката не го прави човекот! Кој уште верува во ова?

Видеото објавено на YouTube, под наслов “Важноста на изгледот” од експеримент направен во Париз привлече големо внимание.

Во видеото еден млад човек има цел на специфичен начин да покаже како луѓето ги оценуваат другите по нивната облека.

За потребите на експериментот, младиот човек се облекол како скитник и на една улица во Париз почнал да кашла, а потоа легнал на земја. Погледнете колку луѓе му помогнале?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi