Што повеќе боли: Пораѓање или клоца во меѓуножјето?

31 октомври, 2017
Што повеќе боли: Пораѓање или клоца во меѓуножјето?

Дали раѓањето на детето на природен начин е поболно од боклата ако некој ве удри во препоните? Ова прашање се поставува со години, а науката конечно даде одговор.

Нервните ќелии  праќаат сигнали на болка низ ‘рбетниот мозок до мозокот. Овие сензорни неурони „се палат“ секој пат кога ќе се помине одреден праг на болка, а зачестеноста на сигналите е она што ја одредува болката.

Значи, што е повеќе болно?

Одговорот ќе го најдете во ова видео.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi