20 септември, 2018

Радио

Компанијата Епл на 12 септември ќе го претстави својот нов долгоочекуван, но и најскап Ајфон досега – оној со осумка како назнака. Информациите кои протекоа во јавноста, велат дека тој ќе чини 999 долари, а оние со поголема меморија и повеќе.

За што точно се работи? Епл ќе претстави три различни верзии – со меморија од 64, 256 и 512 гигабајти, коишто ќе чинат, соодветно – 999, 1.099 и 1.199 долари.

Љубителите на Ајфон пак коментираат, подобро да прави некои магични трикови за да вреди толку пари.

Остави коментар

Почетна // хај-тек // Еве колку ќе ве чини “Ајфон” 8
Горе