13 ноември, 2018

Радио

 

Необичното искуство наречено Domaine De Murtoli претставува хотел кој се состои од 14 вили, сместни на површина од 2000 хектари во прекрасен планински предел во Корзика…

Овој скриен дијамант е приватен рај, со неверојатна мешавина од контрасти, прекрасни флора и фауна, кујна од светска класа и врвна услуга.

Вилите се наоѓаат високо на ридот, имаат поглед кон морето, а некои од нив имаат пристап и до приватните, бели песочни плажи. Сите имаат прекрасни, големи летни кујни кои се вистинска премија за сите гурмани…
Прекрасна можност, истовремено да уживате и во природните убавини, и во благодетите на морето, и во речните игри !!!

Искористете ја …

 

Остави коментар

Почетна // патување // ДЕСТИНАЦИИ // Domaine De Murtoli, Корзика – романтично бегство кое вечно ќе го паметите
Горе