11 декември, 2018

Радио

Луѓето се’ почесто Новата Година ја дочекуваат на необични места како што се Барбадос, Малдиви и Мароко. Но, ако сонувате за снежна Нова Година, каде што се’ е украсено во новогодишни бои, децатa си играат со снешковци и се влечат со санки, место во кое живее новогодишниот дух, тогаш погледнете ги овие градови.

Прага, Република Чешка

Квебек Сити, Канада

Виена, Австрија

Рованиеми, Финска

Келн, Германија

Њујорк, САД

travel-blog-magazine-2666_3

Бриж, Белгија

Остави коментар

Почетна // патување // ДЕСТИНАЦИИ // Најубавите градови за дочек на Нова Година
Горе