15 декември, 2018

Радио

Состојки
1/2 лажичка сол
3 парчиња лук
1 чаша магдонос ситно сецкан
700 гр. домати исецкани
1/4 лажичка бибер
1 кромид исечен на осминки
1 лимон или лимета, исцеден

Упатство

Додадете ги состојките во блендер и блендирајте околу 10 секунди додека не се изедначи. Сервирајте со чипс.

 

Остави коментар

Почетна // Рецепти // 5 минутна салса
Горе