15 декември, 2018

Радио

Потребни состојки за 4 порции:

2 лажици масло од сусам

3 чешниња лук

2 парчиња пилешки гради

1 шолја сечкани моркови

1 шолја цветови брокула

2 шолји сварен ориз

½ шолја грашок

3 лажици соја сос

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Брз и здрав ручек: пилешко со зеленчук
Горе