Брза погача со виршли

10 јануари, 2017
8

Состојки:

  • 200 мл јогурт
  • 150 гр брашно
  • 150 гр гриз
  • 3 јајца
  • 200 гр сирење
  • 200 гр виршли
  • 1 прашок за пециво
  • 1 павлака

Начин на подготовка:

Разматете ги јајцата, додајте брашно измешано со прашок за пециво, потоа павлаката во која сте додале јогурт.

Сè убаво измешајте. Потоа додајте гриз, издробено сирење и сè изедначете.

Виршлите исечете ги на кругови, па додајте ги и нив.

Ставете ја смесата во плех со големина од 24 см и печете на 180 степени 40 минути.

Послужете со јогурт за доручек или вечера.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi