15 декември, 2018

Радио

Состојки:

  • 250g маргарин
  • 250g шеќер во прав
  • 250g мелен кекс
  • 100g мелени ореви
  • 2 лажици рум
  • 100g суво грозје
  • 100g чоколадо

Подготовка:

Изматете го маргаринот и шеќерот во прав, па додајте го кексот, измелените ореви и румот.

Од смесата правете бомбици, а во средината на секоја ставете по едно зрно суво грзје.

Ставете ги во хартиени корпи, а потоа прелијте ги во растопено чоколадо.

Изладете ги 20тина минути и послужете.

На здравје!

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Брзи, непечени рум бомбици
Горе