17 септември, 2019

Радио

Состојки:

  • 400 гр мелени бисквити
  • 2 лажици како прав
  • 180 гр шеќер
  • 130 мл млеко
  • 1/2 шолја кафе
  • рум (по вкус)
  • 300 гр маргарин или путер
  • 220 гр шеќер
  • 200 гр кокос
  • кокос за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу:

Остави коментар

Почетна // Рецепти // ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Неодолив кокос ролат
Горе