23 април, 2018

Радио

Состојки за кора:

 • 450 гр брашно
 • 1 кесичка прашок за пециво
 • 250 гр маргарин
 • 75 гр шеќер
 • 2 лажици кисела павлака
 • 5 жолчки

Состојки за фил:

 • 5 белки
 • 150 гр шеќер
 • 2 пудинга од ванила
 • 6 лажици масло
 • 400 гр овошје
 • 3 лажици гриз

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Колач со јагоди каков што не сте пробале!
Горе