Крем супа од комир

27 јануари, 2017
3

Состојки:

  • 500 гр компири
  • 100 гр корен од целер
  • 500 мл бистра супа
  • сол
  • бибер
  • 1 лажица путер
  • морков
  • 200 мл павлака

Начин на подготовка:

Компирот и коренот од целер исчистете ги, ситно исечкајте ги, измијте ги и гответе ги околу 20 минути во бистра супа.

Исчистете го морковот, измијте го и исечкајте го на фини стапчиња. Внимателно динстајте на путер не повеќе од 5 минути.

Компирот и целерот во супата изгмечете ги, па додајте павлака и полека загревајте. Зачинете ја супата со бибер.

Готовата супа декорирајте ја по желба и послужете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi