Крокети од компири со кашкавал

13 март, 2017
7

Состојки:

  • 500 гр компири
  • 1 јајце
  • 100 гр пченичен гриз
  • 2 лажици брашно
  • малку сол
  • 150 гр кашкавал

Состојки за поховање:

  • 1 јајце
  • малку брашно
  • 100 гр презла
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог: