15 декември, 2018

Радио

Секогаш треба да имате по некој ваков рецепт за моментите кога сте гладни, кога ви се јаде нешто навистина вкусно, а немате некоја голема желба да готвите.

Потребни состојки:

4 багети – лебчиња

5 јајца

1/3 чаша павлака

200 гр ситно сецкан кашкавал

2 млади кромидчиња

200 гр ситно сецкана шунка

Подготовка:

Загрејте ја рерната на максималната температура. Изматете ги јајцата и павлаката. Во нив додадете ги сецканиот кашкавал, шунка и кромид.

Исечете ги лебчињата длабоко во форма на буквата V. Ставете во секое од нив од смесата и печете ги 20 минути.

 

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Лесно, топло, вкусно…
Горе