Маскарпоне крем со малини

28 март, 2017
10

Десерт за 4 лица

Потребни состојки:

250гр сирење маскарпоне

2дл билна павлака

50гр шеќер

Цимет

300гр малини

40гр сецкани бадеми

Начин на подготвка:

Шеќерот и циметот измешајте го со сирењето, изматете ја павлаката и соединете. Потоа поделете на 4 порции, додадете малини и посипете со сецкани бадеми.

Напомена:

За послено да ги изматите шеќерот и сирењето со маскарпоне сирење, пожелно е сирењето да го оставите на собна температура, а можете да користите и шеќер во прав.