Направете ќофтиња од грав

12 јануари, 2017
12

Состојки:

  • 250 гр грав
  • 1 пиперка
  • 1 компир
  • 1 главица кромид
  • 1 лукче
  • 3 лажици презла
  • 1 шолја соја трошки

Подготовка:

  1. Гравот се вари во вода, на вообичаен начин, откако прво ќе накисне, а потоа се пасира и му се ставаат сојните трошки.
  2. Компирот се вари, се ренда, лукот и ромидот ситно се сечат, се се додава во гравот, а потоа се меша.
  3. Се остава смесата петнаесетина минути во ладилник, па се прават од неа плескавички, се валкаат во презла и се пржат.Уживајте.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi