Направете течна Нутела за неколку секунди

16 јануари, 2017
14

Потребни состојки:

  • 1 и пол шолја млеко
  • 3 до 4 лажици Нутела (зависи од тоа дали сакате да биде поблаго или не)
  • 1/8 лажичка ванила

Начин на подготовка:

Прво –  пола шолја млеко и Нутелата ставете ги во мало тенџерче, загрејте ги на средна јачина и мешајте се додека не се соединат. Додајте ја ванилата.

Второ – додајте го преостанатото млеко, зголемете ја температурата и константно мешајте се додека не се соедини добро.

Трето – топлото чоколадо префрлете го во чашка и по ваш избор може да додадете шлаг, парчиња чоколадо, цимет, мачмалоу, некоја овошка и сл.

2-chokoladen-raj-napravete-techna-nutela-za-nekolku-sekundi-keif.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi