24 јуни, 2019

Радио

Состојки:

  • 1 тесто за пица
  • 3 лажици крем
  • 1 банана
  • Неколку издробени  бисквити
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Во плех ставете масло, па ставете го тестото и печете според упатството на опаковката или околу 5 минути на 220 степени.
  2. Кога ќе биде готово тестото, намачкајте го со крем додека е топло, наредете банани кои претходно се исечени на кругови.
  3. Најгоре, наросете бисквити кои претходно ќе ги издробите и сервирајте.
  4. Одозгора ставете си декорација по избор, лешници, бадеми, ореви…

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Подгответе вкусна блага пица
Горе