Посна торта со нескафе

8 март, 2017
8

Состојки:

 • 100 гр шеќер
 • 100 гр маргарин
 • 100 мл вода
 • 2 гр нескафе
 • 300 гр брашно
 • 1 кесичка прашок за пециво

Состојки за фил:

 • 700 мл вода
 • 200 гр шеќер
 • 8 гр нескафе
 • 7 лажици густин
 • 250 гр маргарин
 • 400 гр посен крем шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: