Потпечен зеленчук со сирење

19 јануари, 2017
10

Состојки:

 • 1 тиквичка
 • 2 компири
 • 1 шолја карфиол
 • 1 шолја брокула
 • 1 шолја сирење
 • 2 јајца
 • масло

Подготовка:

 1. Компирот и тиквичката ги лупиме, па потоа ги сечеме на кругови. Додаваме малку сол и други зачини по желба. Ги вариме во тенџере неколку минути додека не омекнат.
 2. Ги цедиме компирите и тиквичката и ги ставаме во тава со малку масло.Сирењето, јајцата и малку масло се мешаат во еден сад додека не се добие густа смеса. Смесата се става врз компирот и тиквичката, па се додаваат брокулата и карфиолот
 3. кои претходно ќе ги свариме. Сè се полева со смеса од сирење и јајце.
 4. Печете околу 30 минути на температура од 180 степени.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi