17 јули, 2018

Радио

Емпанадата е популарно шпанско јадење, т.е., врста на пита која се прави од тесто со богат слој на фил. Филот може да биде било што, солено или слатко. За денес ги избравме емпанадата со печурки. Доколку сакате и вие да ги подготвите, погледнете го видеото.

 

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Пробајте го популарното шпанско јадење – емпанада со печурки
Горе